Lázně Bükfürdö
Bükfürdö – Kariéra lázní Bükfürdö (Bukové lázně) začala před 25 lety, kdy hledači ropy, pracující v této oblasti, byli oďměněni za svou práci 60 metrů vysokým sloupem vody. Jednalo se o 58°C teplou léčivou vodu. Od doby svého vzniku prošly lázně velkým vývojem a dnes patří mezi jedny z nejvýznamnějších lázní Maďarska. Jejich bohatě zásobené termální prameny, subalpínské podnebí a malebné okolí spolu s řádně udržovanou obcí a vysokou úrovní služeb zaručuje hostům klidný pobyt a účinnou léčbu. Do městečka Bük, vzdáleného 3 kilometry, jezdí každou hodinu mini-vláček. K pozoruhodnostem okolí Büku patří zámek Szapáry, jedno z nejhezčích historických městeček blízký Köszeg, klimatické středisko Velem nebo Szombathely, místo obývané od dob Římanů.
Popis lázní Bükfürdö: Lázeňský areál se rozkládá na 13 ha a najdete v něm celkem 19 bazénů s letním i zimním provozem, které poskytují lázeňské služby odpovídající nejmodernějším požadavkům. Podrobné složení bazénů: 11 krytých bazénů, 11 otevřených bazénů a 4 bazény se stíněnou střechou, s poloviny krytou. Termální bazény mají teplotu vody 32° - 34°C, teplota léčebné vody je o něco vyšší 32° - 39°C a dětské bazény o teplotě 28° - 32°C. Je možné vyzkoušet různé terapeutické, ponorné i skluzné bazény a plavecký bazén. V části zážitkových lázní na návštěvníky čekají perlivé lázně, masáž vsedě proudem vody vyrážené vzduchem a další.
Indikace: Řídnutí kostí (osteoporosis), vápenatění (spondylosis), opotřebení chrupavky (arthrosis), deformace chrupavčité ploténky (discopathia), onemocnění chrupavčitých destiček kloubních, lumbago, chronické záněty kloubů v inaktivním stadiu, dna, zažívací potíže, revmatismus tkání, Bechtěrevova choroba, kalcitikace (spondylosis), discopathia, artritida uratická (pakostnice). Poúrazová rehabilitace, léčba osteoporózy, pooperační rehabilitace po ortopedickém a neurochirurgickém zásahu, chronické gynekologické a urologické záněty.
Pitná kúra: kůru lze užívat na chronické žaludeční vředy, chronické katary žaludku, poruchy a katary střev a zažívacího traktu, inervační poruchy funkce žaludku. Při pitných kůrách se využívá žlučopudný účinek hořčíku, projímavý účinek hořké soli a účinek vápníku ke znírnění zánětů. Vodu při pitné kúře se doporučuje používat 1 - 2 decilitry před jídlem, v přiměřené teplotě. Pije se pomalu, po doušcích! Pítko je v hale. Použití vody doporučujeme konzultovat s lékařem.
Inhalace: chronický katar dýchacích cest.